KARATEDO DOSHINKAN
Hanshi 10 Dan Masako Fujimoto-Stock

Hanshi 10 Dan Nobuo Ichikawa zmarł 6 marca 2019. Przed swoją śmiercią wybrał Shihan Masako Fujimoto-Stock jako następczynię. 31 marca 2019, Shihan Masako Fujimoto-Stock podczas ceremonii odebrała czerwony pas i stała się nowym liderem Karatedo Doshinkan.

Karatedo jest sztuką walki. Potocznie przyjęło się, że jest to nauka skutecznej obrony przed atakiem drugiego człowieka. Mimo, że umiejętności obrony są znaczącą częścią treningu, Karatedo oferuje znacznie więcej. Jako forma Budo (droga wojownika), Karatedo wykracza daleko poza sama walkę, obejmuje różne aspekty codziennego życia. Pozwala na utrzymanie dobrego zdrowia, wewnętrznego spokoju i wprowadza równowagę do naszego życia. Pogłębia zdolności do koncentracji i poszerza nasze spojrzenie na świat.


Karatedo Doshinkan oferuje każdemu możliwości indywidualnego rozwoju. Nie ma tu współzawodnictwa oraz sparingów sportowych.

Każde zajęcia moga koncentrowac się na innych elementach. Elementy zajęć to: podstawowe ruchy w ataku i obronie, kata, trening partnerski, rozciąganie, trening wytrzymałościowy, zajęcia z bronią, rzuty, odpowiednie upadanie itp.

Poprzez obserwację i naśladowanie prowadzącego każdy bierze udział w treningu. Poprzez koordynację ruchów i oddechu oraz zmienne napięcie i rozluźnianie ciała, każdy może odnaleźć równowagę ciała i duszy.

Honbu dojo (główna siedziba) znajduje się w Wiedniu, w Austrii gdzie naucza Hanshi N. Ichikawa. Czlonkowie Doshinkan, z całego świata, przyjeżdżają tu, by z nim trenować. Hanshi prowadzi też międzynarodowe treningi w wielu miejscach na świecie.

Rozpocząć treningi można w każdym momencie. Jedynym co jest wymagane by zacząć trenować to chęć poznania czegoś nowego.

     
         
         
         
         
         
         
         
         
 
     
początek strony